Nejbližší výlet:

Bude za 4 dny Vánoční bowling.

Letní tábor 2019: Válka klanů

S naším turistickým oddílem vyrazíme již na 31. letní stanový tábor u rybníka Vilímek, který se nachází poblíž vesnice Mysletín, nedaleko Humpolce. Tábořiště se rozprostírá na travnaté louce, je obklopeno lesy a krásnou přírodou, v okolí se nachází různé skalky, studánky a lesní zákoutí, která během tábora navštěvujeme.

Letošní tábor nás zavede do starého Japonska v takzvaném období Sengoku, šestnáctého století. Císařství je slabé a většina samurajských klanů se nachází ve válce, kterou císař nedokáže zastavit. Vysílená a nesjednocená zem trpí. Jenom silný a schopný rod dokáže nejen mečem, ale i diplomacií sjednotit celé Japonsko a zachovat mír. Takových je v zemi jenom několik a jenom ti nejodvážnější jsou ochotni se do takto nebezpečného úkolu pustit. Budete to vy?

Takové souboje a vyjednávání se samuraji skrývá mnohá úskalí a dobrodružství, ale během tábora nás budou čekat i jiné výzvy, hned na začátku si vyzkoušíme spaní v lese v přístřešcích a poté stavbu stanů s podsadou, které si hezky zabydlíme a ve kterých budeme po zbytek tábora spát. Dále nás čekají noční hlídky, na kterých budeme hlídat ostatní spolubojovníky před nepřáteli. Dalším důležitým úkolem táborníků je umět si něco uvařit a postarat se o dostatek dřeva na zátop, budeme se tedy také střídat ve službách v kuchyni. Se vším nám samozřejmě budou po celou dobu pomáhat naši rádci a vedoucí, takže to bez problému zvládneme. A nejen, že nám budou pomáhat, ale budou pro nás mít také nachystaný bohatý program v podobě nejrůznějších her a sportovního vyžití, rukodělných dílen, ve kterých se můžeme naučit práci s kůží a šití, práci se dřevem, kování šperků či nožů na naší kovárně, lukostřelbu, sebeobranu a další. A to není všechno, během tábora si totiž užijeme ještě další aktivity jako je koupání v rybníku, plavby na lodích, večery u kytary v tee-pee, slavnostní táborák, různé šifry, zdravovědu, deskové hry, dvoudenní výlet do okolí a tak dále. V případě nepřízně počasí se uchýlíme do naší zastřešené dřevěné jídelny nebo do velkého tee-pee, kde si rozděláme oheň, takže nikomu zima nebude, mokré věci se pak dají usušit v pevné dřevěné kuchyni s velkými kamny. Kromě vedoucích a rádců o nás na táboře bude pečovat kuchařka tím, že nám něco dobrého uvaří a také samozřejmě zdravotnice, kdyby přišla nějaká ta nemoc či zranění. Snad se už nyní těšíte na tábor stejně jako my!

Dokumenty ke stažení:

Přihláška na tábor: zde

Seznam výbavy pro děti: zde

Dokument se vzorem na kostýmy: zde

Povinný dotazník pro zdravotníka: zde


 

Adresa na tábor:

Příklad:
Vendula Ještěrka Zavřelová
Turistický tábor Vilímek
Mysletín 396 01Zálohu za tábor, která činí 1500,- je nutno uhradit do konce května! A to buď osobně společně s přihláškou, nebo na účet 196070958/0300.

menší verze letáku

  


Výlety tento měsíc:

Út, 10.Prosinec
Vánoční bowling

Út, 17.Prosinec
Vánoční schůzka

Pá, 13.Prosinec
Vánoční víkendovka

TOPlist