Nejbližší výlet:

zítra
Výroční schůzka.

Letní stanový tábor Vilímek 

s motivací Zaklínač : návrat do Kaer Morhen

se uskuteční v termínu 2. - 21. 7. 2018


 

 

Text k loňskému táboru:

Důležité dokumenty:

Přihláška na tábor - do 30. dubna se mohou přihlašovat pouze členové oddílu, nečlenové od 1. května

Zdravotní dotazník

Seznam vybavení účastníka

Táborový řád 

Denní program

Kostýmy

 

Nezbytnou přípravou na tábor, obzvláště pro nováčky a neoddílové děti, je námi pořádaný výlet: 

T.T.T. Tvrdý táborový trénink [Pátek, 2.Červen - Neděle, 4.Červen]

(povinná akce pro všechny účastníky tábora)

Na tomto výletě máme možnost seznámit se, prověřit funkčnost nejdůležitější táborové výbavy účastníků, popřípadě poradit vhodné vybavení a vyzkoušet si základní tábornické dovednosti. Název výletu může být trochu zavádějíci a je tedy nutno podotknout že vše probíhá v duchu týmové pohody a zábavy. :-) Účastí na tomto výletu se dá snadno předejít případnému nepohodlí dětí na táboře.

 

  Tábor

     Letos s naším turistickým oddílem vyrazíme již na 30. letní stanový tábor u rybníka Vilímek, který se nachází poblíž vesnice Mysletín, nedaleko Humpolce. Tábořiště se rozprostírá na travnaté louce, je obklopeno lesy a krásnou přírodou, v okolí se nachází různé skalky, studánky a lesní zákoutí, která během tábora navštěvujeme.

    Motivací tábora je známý seriál Hvězdná brána. Vžijeme se tedy do rolí odvážných průzkumníku, co se nezaleknou nových objevů, přátel či nepřátel, kteří na nás na neznámých planetách číhají. Po celou dobu tábora se budeme účastnit mise Echelon a hledat prastarý artefakt předků, který se nachází někde v galaxii Cetus. Další rozkazy očekáváme z velitelství SGC v následujících měsících.

     Takováto expedice skrývá mnohá úskalí a dobrodružství, ale během tábora nás budou čekat i jiné výzvy, hned na začátku si vyzkoušíme spaní v lese v přístřešcích a poté stavbu stanů s podsadou, které si hezky zabydlíme a ve kterých budeme po zbytek tábora spát. Dále nás čekají noční hlídky, na kterých budeme hlídat svůj tábor a vlajku. Dalším důležitým úkolem členů expedice Echelon je umět si něco uvařit a postarat se nejen o sebe a členy vašeho týmu při přežití v rozličných podmínkách, ale také o dostatek dřeva na zátop, budeme se tedy také střídat ve službách v kuchyni. Se vším nám samozřejmě budou po celou dobu pomáhat naši rádci a vedoucí, takže to bez problému zvládneme. A nejen, že nám budou pomáhat, ale budou pro nás mít také nachystaný bohatý program v podobě nejrůznějších her, sportovního vyžití a rukodělných dílen. Ve kterých se můžeme naučit práci s kůží a šití, tvorbu předmětů z keramiky, práci se dřevem, kování šperků či nožů v naší kovárně, lukostřelbu, sebeobranu a další. A to není všechno, během tábora si totiž užijeme ještě další aktivity jako je koupání v rybníku, plavby na lodích, večery u kytary v tee-pee, slavnostní táborák, různé šifry, zdravovědu, deskové hry, dvoudenní výlet do okolí a tak dále. V případě nepřízně počasí se uchýlíme do naší zastřešené dřevěné jídelny nebo do velkého tee-pee, kde si rozděláme oheň, takže nikomu zima nebude, mokré věci se pak dají usušit v pevné dřevěné kuchyni s velkými kamny. Kromě vedoucích a rádců o nás na táboře bude pečovat naše kuchařka tím, že nám něco dobrého uvaří a také samozřejmě proškolená zdravotnice, kdyby přišla nějaká ta nemoc či zranění. Snad se už nyní těšíte na tábor stejně jako my!

 

Tábor    tábor letecký

                                        Náš tábor focený z vršku brány                     Náš tábor vyfocený z letadla

 

Adresa na tábor:

                                                                   Příklad:    Honza "Jeníček" Novák
                                                                                 Turistický tábor Vilímek
                                                                                 Mysletín 396 01
 
                                                                                Poloha Tábora  ZDE

 

Literatura a film

Kdo by se chtěl před táborem ještě více inspirovat a naladit pak vřele doporučujeme seriály Hvězná brána a její spin-off Hvězdná brána: Atlantida

Zde je malá ukázka v češtině a angličtině

 

 

 

 

Kostýmy

ZDE ke stažení základní a doporučené vybavení


Na letním táboře budeme bojovat NERFkami! Množí se nám otázky, co že to ty nerfky jsou.

Takže, nerfky jsou toto:

NERF zbraně jsou levné dětské hračky (tedy neškodné) vystřelující pěnové projektily (šipky) do vzdálenosti několika metrů - cca od 7 do 14 m, dle druhu zbraně a šipky.
Takovýchto zbraní je na trhu nespočet, od malých na jednu šipku, po velké se zásobníky a elektrickým motorem, které umožňují zběsilou střelbu.
 
Odkaz na různé internetové obchody s Nerfkami ZDE (nepořizujte prosím nerf MEGA, střílí jinou velikost šipek).
Omezení v možství či velikosti NERFek na táboře nebude a i šipek si mužete dovézt kolik chcete (doporučujeme cca 20).
pro bližší dotazy pište na kosta(a)knouri.cz
 
 Velmi užitečné video k Táboru a přípravě na něj.


Výlety tento měsíc:

Út, 20.Únor
Výroční schůzka

TOPlist