Nejbližší výlet:

Bude za 6 dní Jednodenní výlet plný zábavy.

 

 Letní tábor v roce 2023 bude! Bližší informace budou do konce února.

 

Loňské info:

S naším turistickým oddílem vyrazíme již na 34. letní stanový tábor u rybníka Vilímek, který se nachází poblíž vesnice Mysletín, nedaleko Humpolce. Tábořiště se rozprostírá na travnaté louce, je obklopeno lesy a krásnou přírodou, v okolí se nachází různé skalky, studánky a lesní zákoutí, která během tábora navštěvujeme.


Letošní westernová motivace nás zavede na divoký západ, těsně po konci války Severu proti Jihu. V této době se začínala stavět železnice, která měla za cíl spojit západ a východ spojených států. Zapojíme se do stavby za společnost Union Pacific pod vedením pana Duranta a pokusíme se tento nelehký úkol splnit a dokonce ještě rychleji než společnost Central Pacific.


Bude nás čekat nabitý program. Hned na začátku si vyzkoušíme spaní v lese v přístřešcích a poté stavbu stanů s podsadou, které si hezky zabydlíme a ve kterých budeme po zbytek tábora spát. Dále nás čekají noční hlídky, na kterých budeme hlídat tábor před nepřáteli. Dalším důležitým úkolem táborníků je umět si něco uvařit a postarat se o dostatek dřeva na zátop, budeme se tedy také střídat ve službách v kuchyni. Se vším nám samozřejmě budou po celou dobu pomáhat naši rádci a vedoucí, takže to bez problému zvládneme. A nejen, že nám budou pomáhat, ale budou pro nás mít také nachystaný bohatý program v podobě nejrůznějších her a sportovního vyžití, rukodělných dílen, ve kterých se můžeme naučit práci s kůží a šití, práci se dřevem, lukostřelbu, sebeobranu a další. A to není všechno, během tábora si totiž užijeme ještě další aktivity jako je koupání v rybníku, plavby na lodích, večery u kytary v tee-pee, slavnostní táborák, různé šifry, zdravovědu, deskové hry a tak dále. V případě nepřízně počasí se uchýlíme do naší zastřešené dřevěné jídelny nebo do velkého tee-pee, kde si rozděláme oheň, takže nikomu zima nebude, mokré věci se pak dají usušit v pevné dřevěné kuchyni s velkými kamny. Kromě vedoucích a rádců o nás na táboře bude pečovat kuchařka tím, že nám něco dobrého uvaří a také samozřejmě zdravotnice, kdyby přišla nějaká ta nemoc či zranění. Snad se už nyní těšíte na tábor stejně jako my!

 

Tábor je vhodný pro děti 1.-9. třídy ZŠ.

 

Dokumenty ke stažení:

Přihláška na tábor: zde  Přihlášku zašlete naskenovanou na mail kosta@knouri.cz

Povinný dotazník pro zdravotníka (má to 3 strany): zde + kopie kartičky pojištovny

Seznam výbavy pro děti: zde

 

 

Adresa na tábor:

Příklad:
Jakub Mak Vondřejc
Turistický tábor Vilímek
Mysletín 396 01Zálohu za tábor, která činí 1500,- je nutno uhradit do konce května na účet 196070958/0300. Pokud nejste členy oddílu, posílejte, prosím, k ceně 200 ,- navíc, které slouží k doregistraci v A-TOM (pojištění).

V případě dotazů kontaktujte hlavního vedoucího tábora - Kosťu (Petr Šlapanský: 773 369 960 / kosta@knouri.cz) 


Výlety tento měsíc:

Ne, 26.Únor
Do krytu

Sa, 11.Únor
Jednodenní výlet plný zábavy

Út, 21.Únor
Výroční schůzka

TOPlist