Nejbližší výlet:

Bude za 2 dny Deskové hry ve Slavkově.

Letní stanový tábor Vilímek 

s motivací Zaklínač: návrat do Kaer Morhen

se uskuteční v termínu 2. - 21. 7. 2018


 

 

 

Důležité dokumenty:

Přihláška na tábor - od 3. do 30. dubna se mohou přihlašovat pouze členové oddílu, nečlenové od 1. května

Zdravotní dotazník

Seznam vybavení účastníka

Táborový řád 

Režim dne

Kostýmy

 

Přihlášky prosím zasílejte na radka@knouri.cz

Dotazy k táboru prosím zasílejte na kosta@knouri.cz

 

Nezbytnou přípravou na tábor, obzvláště pro nováčky a neoddílové děti, je námi pořádaný výlet: 

T.T.T. Tvrdý táborový trénink [Pátek, 25.Května - Neděle, 27.Květen]

(povinná akce pro všechny účastníky tábora)

Na tomto výletě máme možnost seznámit se, prověřit funkčnost nejdůležitější táborové výbavy účastníků, popřípadě poradit vhodné vybavení a vyzkoušet si základní tábornické dovednosti. Název výletu může být trochu zavádějíci a je tedy nutno podotknout že vše probíhá v duchu týmové pohody a zábavy. :-) Účastí na tomto výletu se dá snadno předejít případnému nepohodlí dětí na táboře.

 

  Tábor

Letošní, již 31., stanový tábor našeho oddílu nás zavede, jako již tradičně, na travnatou louku u rybníka Vilímek nedaleko Mysletína, drobné vesničky, která se nachází zhruba šest kilometrů od Humpolce. Tábořiště je obklopeno krásnými lesy, obdivuhodnými skalkami, několika studánkami, malebnými loukami a jinými překrásnými zákoutími, z nichž mnoho během tábora navštívíme.

 

Tento rok nás táborová motivace zavede na zaklínačské hradiště Kaer Morhen ze světa podle populárních povídek a románu polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Tento svět můžete také znát ze série tří úspěšných počítačových her “Zaklínač”. Dávno po době popsané v Sapkowského knihách čelí svět nové hrozbě: Podle Nového Wyzimského Koncilu, rady nejmocnějších mágů a čarodějek, jej čeká druhá Konjunkce sfér - hrozivé prolnutí světů, které sice už jednou tento svět změnilo, ale stejně tak snadno jej může zničit. Právě proto se, v rolích nejnadanějších adeptů z různých zemí, vydáváme k základně Koncilu, abychom zničení světa zabránili. Jak? - To se dozvíme až na Kaer Morhen…

 

Na táboře také kromě úskalí během zachraňování světa zažijeme mnoho dobrodružství, získáme spoustu zážitků a samozřejmě překonáme řadu nových výzev. Jako vždy si vyzkoušíme spaní v lese v přístřešcích, postavíme si podsadové stany a tábor si také ohlídáme při nočních hlídkách. Během tábora se dále vystřídáme při službách v kuchyni, kde se budeme starat o chod tábora, vaření jídla nebo dostatek dřeva na zátop, ale také se naučíme mnoha důležitým dovednostem. K dispozici nám bude tým rádců a vedoucích, kteří nám v případě potřeby podají pomocnou ruku nebo nás naučí chybějící dovednosti. Kromě pomáhání nám také chystají bohatý program. Co můžeme očekávat? Jenom pro začátek spoustu roztodivných her, širokou škálu sportovního vyžití, rukodělné dílny, v nichž se setkáme s prací s kůží, dřevem, keramikou nebo kováním, ale i lukostřelbou či sebeobranou. Čekat můžete i slavnostní táborák, spoustu koupání v rybníce, plavby na pramicích, večery v tee-pee s kytarou. Dojde i na mysl rozvíjející šifry, základní zdravovědu, celou naši oddílovou zásobu deskových her a dokonce i dvoudenní výlet po okolí. Není se ale čeho bát, neboť při větších deštích je tu pro nás velké tee-pee s ohništěm pro doslova celý tábor, prostorná dřevěná jídelna a na mokré věci čeká sušák v pevné dřevěné kuchyni na ni napojené. Samozřejmě na táboře kromě našich vedoucích a rádců najdete i moc hodnou kuchařku a proškolenou zdravotnici, přičemž většina vedení také prošla kurzem certifikovaných zdravotníků.

Už se na tábor zkrátka moc těším a doufám, že vy také!

 

 

Tábor    tábor letecký

                                        Náš tábor focený z vršku brány                     Náš tábor vyfocený z letadla

 

Adresa na tábor:

                                                                   Příklad:    Honza "Jeníček" Novák
                                                                                 Turistický tábor Vilímek
                                                                                 Mysletín 396 01
 
                                                                                Poloha Tábora  ZDE

POVOLÁNÍ

V rámci celotáborové hry se všichni staneme členy jednoho ze čtyř možných povolání. Těmito povoláními jsou:

 

Zaklínačský učeň - i přesto, že není ještě plnohodnotným zaklínačem, je expertem na boj s magickými monstry a mutanty. Zaklínači používají zbraně na blízko, typickým nástrojem jejich povolání je dlouhý meč. Zaklínači také vaří lektvary a oleje, které i přes svou pracnou výrobu mohou ve správné situaci pomoci a ovládají jednoduchou magii - tzv. Znamení.

Výcvik zaklínačů je zdlouhavý a kvůli nenávisti lidu musí být utajený. Proto možnost výběru zaklínače jako povolání přechází postupně ze starších na mladší - určitě se zaklínači stanou i naši menší členové, ale nelze počítat už od začátku, že někdo zaklínačem určitě bude.

 

Exorcista je páteří každé dobře fungující výpravy, neboť umí léčit zranění svých přátel a zahánět nebo dokonce vymítat nesvaté duchy a nestvůry. Kromě toho může z pozadí poskytovat své skupině podporu jak v útoku, tak i v obraně. Samotný exorcista ale najde využití i v předních liniích - jejich jednoranné ruční kuše (upravené zbraně NERF) umí být v boji velice nepříjemné. Jako každé jiné povolání umí používat dýky.


Lovec je mistr pohybu v přírodě a jednání s přírodními tvory, ať už jde o jejich zahnání, přilákání nebo zneškodnění. Jako náhrada za chybějící zaklínače nahradili jejich nelidskou rychlost možností útoku z dálky - každý hraničář používá v boji luk a zásobu vlastnoručně vyrobených šípů. Když se ale dostane do trablí, neváhá s použitím tesáku nebo krátkého meče.


Magický adept je posledním z povolání, kteří využívají přírodní energii, kterou každodenně čerpají, k takřka jakékoli manipulaci s okolním světem, ať už jde o vrhání zkázonosných blesků a ohnivých koulí na protivníky, ochranu přátel pomocí magických štítů a přivolávání zbraní pro případ nouze, nebo vsugerování děsu protivníkovi a dočasné utlumení speciálních schopností cílového nepřítele. To vše ale přichází i s nevýhodami - všechna kouzla trvá seslat a proto je překvapený mág často bezcenný. Navíc si mágové musí hlídat, kolik energie jim od ranní meditace zbývá, protože bez ní nemohou využívat většinu svých schopností.

 

Literatura a film

Kdo by se chtěl před táborem ještě více inspirovat a naladit pak vřele doporučujeme seriály Zaklínač, Hry Witcher a knížní serii Zaklínač od Andrzeje Sapkowského

Zde je malá ukázka

 

 

 

 

 

Kostýmy

ZDE ke stažení základní a doporučené vybavení


Na letním táboře budeme bojovat měkčenými dřevěnými zbraněmi..

 
 Velmi užitečné video k Táboru a přípravě na něj.


Výlety tento měsíc:

Pá, 27.Duben
Deskové hry ve Slavkově

TOPlist